fbpx
RecStage

Youtube Kanal Videosu Hazırlarken Dikkat Edilecek Noktalar

  • by: @controladmin
  • 19 Eylül 2019

Dünya’nın en büyük sosyal medya platformu olan Youtube milyar kullanıcıya ulaşmış bir sosyal medya şirketidir. Her gün milyonlarca kişinin girmiş olduğu bu sitede milyon tane de Youtube kanalı bulunmaktadır. Youtube kanalında atacak olduğunuz videolar büyük önem teşkil eder. Ziyaretçinin neden sizin kanalınızı tercih etmesi gerektiğini kanalın portföyü ile açıklamak yararınıza olacaktır. Youtube kanalı tanıtım videosu da oldukça önemli. Belki de bu sayede binlerce abone kanalınıza abone olacaktır.

Youtube Kanal Videosu Nasıl Olmalı?

Youtube kanal videonuz öncelikle kanalınızın temasını yansıtan bir video olmalı. Eğer kanalınızın temasını yansıtan bir video ile izleyiciyi karşılarsanız izleyici kanalını beğenmeyecek ve böylece abone olmayacaktır. Bundan mütevellit kanalın konusunu ve içeriklerin neler olduğunu anlatan bir video hazırlamanız

Youtube kanalınızın gelişimi açısından önem teşkil eder. Hitap ettiğiniz kitleye daha iyi bir yakınlık kurabilmeniz açısından Youtube kanalınızın tanıtım videosu kitleye hitap etmesi gerekmektedir. Örneğin spor ile ilgili bir kanalınız varsa eğer spordan başka bir alakasız video tanıtım videosu olarak kanalda bulunursa bu izleyici tarafından hoş karşılanmayacak ve kanalınızın abone sayısı yerinde sayacaktır.

Youtube kanalınızın içeriği oluşturduktan sonra aynı içeriğe sahip binlerce Youtube kanalı olabilir. Hal böyle olunca sizin kanalınızın onların kanalından farklı bir yönü ve izleyiciyi abone olmaya teşkil edecek bir ayrıntıların olması gerekmektedir. Yaratıcı bir düşünce tarzı ile kanalınızın tanıtım videosuna ve konseptine bu düşünceyi ekleyebilir izleyiciyi böylelikle kendi kanalınıza çekebilirsiniz.

Kanalınızın Farklı Yönleri Ortaya Koyun!

Mutlaka sizin Youtube kanalınızı diğer kanallardan ayıran bir konsepti bulunacaktır. Bunu Youtube kanal tanıtım videosunda ortaya koymanız kanalınızın gelişimine yardımcı olacaktır. Öncelikle tanıtım videosu hazırlarken empati kurarak kanalınıza izleyici açısından da bakmalısınız. Bu sayede kanalın nerelerde eksik içeriklerin olduğu ve hangi noktalarda düzeltme yapabileceğinizi kestirebilirsiniz. Youtube kanal tanıtım videosu mutlaka profesyonel düzenleme programları ile yapılmalıdır. Sağlam bir kurgu ile yapılan Youtube kanal tanıtım videosu izleyiciyi kendine çekecektir.

Tanıtımı Fazla Uzun Tutmayın!

Youtube izleyicisini sıkmamaya özen göstermelisiniz. Ne kadar çok uzun video o kadar çok izleyicinin sıkılması demektir. Bu yüzden olabildiğinde kanal videosu tanıtımı az dakikalarda olmalı hatta mümkünse saniyeler ile bu videoyu hazırlamalısınız. İzleyici kanalınızın tanıtım videosunu izlerken sıkılmamalı bunun için de bazı görsel efektler kullanabilirsiniz. Görsellik kişide merak uyandıracak ve böylece kanalınızı merak ederek abone olmasını sağlayacaktır. Bu ayrıntıya dikkat etmeniz durumunda hazırlayacak olduğunuz kanal tanıtım videosunda başarıya ulaşabileceğinizden emin olabilirsiniz.

Adobe After Effects Öğrenin

Youtube platformunda ünlü youtuberların kullandığı profesyonel video düzenleme araçlarından biri de Adobe After Effects programıdır. Bu program sizin videolarınızı profesyonel bir şekilde oluşmasını sağlayacak ve böylece videonuzu kaydederken Youtube platformuna uygun bir şekilde video hazırlanacaktır. Gerekirse bu programın eğitimlerine katılarak bu programı öğrenmeye özen gösterin.

Leave a comment